Jeśli zastanawiasz się, jak się ubrać na Dzień Wszystkich Świętych, masz kilka różnych możliwości. W tym artykule dowiesz się, jak założyć szatę Maryi, szatę Świętej Teresy, koronę Świętego Izydora i wiele innych! Poniższe pomysły to tylko kilka z możliwych opcji. Mogą się one wydawać nieco pracochłonne, ale po ich wykonaniu poczujesz się równie błogosławiony jak Twój ulubiony święty.
Szata świętej Marii
Cesarz i jego współpracownicy podróżowali do Palestyny, aby czcić święte miejsca. Podczas jednej z wizyt zatrzymali się w domu starej Żydówki w pobliżu Nazaretu. W pokoju, w którym mieszkała, odkryli dużą ilość lamp, kadzidła i chorych ludzi. Wzruszyli się, a następnie przekazali Szatę do innego kościoła w pobliskiej wiosce. Cesarz następnie podarował Szatę miejscowemu kościołowi.
Dziś setki wiernych gromadzą się w Zugdidi na dorocznych obchodach Vlakernoby, jedynego dnia w roku, kiedy święta relikwia jest dostępna dla zwiedzających. Premier Irakli Garibaszwili i minister kultury Mikheil Giorgadze zabrali głos podczas uroczystości i zwrócili się do wiernych. Wśród znamienitych uczestników świętej uroczystości byli premier Gruzji, metropolita Gerasime i wielu innych urzędników.
Wielu ludzi uważa, że Matka Boża była kobietą w białej długiej sukni. W rzeczywistości Maryja prawdopodobnie nie nosiła takiego stroju. W rzeczywistości kolor i materiał, z którego była wykonana szata, kojarzył się z osobami zamożnymi i bogatymi. Z drugiej strony, szata Maryi była wykonana z prostej wełny lub bawełny. Charakterystyczny niebieski płaszcz szaty symbolizuje niebo i niebiosa, a kolor niebieski jest często kojarzony z bizantyjską rodziną królewską.
Niepokalana Dziewica Maryja jest Matką Boga i Królową świata. Jest nadzieją ubogich, orędowniczką niewinnych, wykupicielką niewolników i pocieszycielką strapionych. To tylko kilka z wielu świętych i ich szat. Możesz rozważyć ten kostium na specjalną okazję lub dla siebie! Możliwości są nieograniczone.
Szata św. Teresy
Jeśli zastanawiasz się, jak ubrać się w szatę św. Teresy, zobacz, jak wygląda szata do chrztu Leonie Martin. Szata ta znajduje się w kościele Notre-Dame w Alencon i została jej podarowana przez matkę, Leonie. Szata symbolizuje chrześcijańską godność, którą obie siostry otrzymały na chrzcie, ich bliskie zjednoczenie i owoce łask, które zostały na nie wylane na chrzcie. Szata symbolizuje także ich wieczną miłość, ponieważ obie zostały zjednoczone w Chrystusie.
Szatę noszono na różne sposoby, w tym szkaplerz rozpięty na szyi i nadgarstku. Szkaplerz Teresy był zielony, a na jego końcach znajdowały się szpilki. Nosiła również różaniec, który był prostym, okrągłym naszyjnikiem z paciorków. Podczas Mszy św. o Trójcy Świętej została zainspirowana, aby wraz z innymi siostrami ze swojego zgromadzenia ofiarować się jako ofiara miłosiernej miłości Boga.
Szata św. Izydora
Izydor jest patronem rolników. Urodził się w Madrycie około roku 1070. Jego rodzice byli ubodzy, ale pobożni, dlatego nadano mu imię św. Izydora, patrona Sewilli. Po przyjęciu chrztu jako katolik Izydor pracował u bogatego właściciela ziemskiego, Juana de Vargas, który hojnie dzielił się swoim majątkiem z ubogimi. W końcu bogaty właściciel ziemski uczynił Izydora komornikiem swoich posiadłości w Dolnej Caramance.
Chociaż św. Izydor jest patronem rolników, był on również patronem murarzy, robotników dniówkowych i rolnictwa. Był tak popularny, że uczyniono go patronem wielu miast w całej Hiszpanii, w tym La Ceiba i Madrytu. Ze względu na jego wielki wpływ i pobożność wobec ubogich, szatę św. Izydora noszą wszędzie rolnicy.
Kiedy Izraelici byli na wygnaniu, szukali rady u kapłanów ze Scetis. Izydora, który powiedział mu, że nie powinien ulegać pokusom, ale nadal modlić się i pościć. Pokusy Mojżesza były tylko początkiem długiej walki. W tym czasie św. Izydor zachęcał go do wyznania swoich grzechów i otrzymania przebaczenia od Boga.
W międzyczasie komitet z trudem zebrał pieniądze potrzebne do zakupu szaty św. Izydora. Dwukrotnie przedłużono pożyczkę, ale nie zdecydowano jeszcze, o jaką kwotę poprosić miasto o pomoc. Zwolennicy komitetu twierdzą, że władze miasta wspierają jego wysiłki, prawdopodobnie w formie zniesienia opłat administracyjnych. W przypadku niepowodzenia, komitet prawdopodobnie straci szatę i zwróci pieniądze darczyńcom.
Korona św. Izydora
W stroju na Wszystkich Świętych noś sakramentalną koronę św. Izydora. Jego świętość obdarza mądrością, roztropnością i dojrzałością, które są niezbędne do kierowania duszą. Życie św. Izydora było pełne trudów i wyrzeczeń, ale jego wytrwałość i gorliwość opłaciły się, torując mu drogę do nawrócenia.
Jako patron krów i jagniąt, św. Izydor jest doskonałym wyborem dla Twojego malucha. Jako święty Izydor możesz założyć opaskę na głowę i ogon. Izydora. Możesz też sprawić, aby ten kostium był wygodniejszy i założyć go ponownie. A jeśli czujesz się zbyt skromnie, aby przebrać się za krowę, rozważ założenie kapelusza i szalika, aby podkreślić jego wygląd.
Inni święci, których warto wziąć pod uwagę, ubierając się na Wszystkich Świętych: Św. Audrey, angielska księżniczka, często przedstawiana jest ze słonecznikiem. Róża z Limy, królowa Szkocji, również często przedstawiana jest z różą. Ty także możesz przebrać się za jedną z tych popularnych postaci, aby uczcić ten dzień. Korona może być wykonana z dowolnego rodzaju tkaniny i będzie wyglądać wspaniale.
Inną świetną propozycją jest tiara świętego Izydora. Aby uzyskać włoską wersję tiary, załóż czerwoną sukienkę. Możesz też wybrać białą koszulę i spodnie. Dodatkowo możesz wybrać biały golf, kamizelkę lub żakiet. A toga noszona przez św. Helenę wygląda olśniewająco w kolorze złotym. To tylko kilka pomysłów na odświętny strój z okazji dnia Wszystkich Świętych. Jeśli szukasz kostiumu, możesz sprawdzić kilka świetnych opcji na stronie Amazon.
Szata świętej Łucji
W tradycyjnym przedstawieniu św. Łucji, pojawia się ona jako młoda blondynka w białej szacie, z czerwoną szarfą wokół talii i wieńcem świec na głowie. Jako dziecko Łucja nosiła jedzenie i zapasy do katakumb. Czerwona szarfa symbolizuje krew, którą przelała podczas męczeńskiej śmierci. Świece symbolizują światło, które przyniosła do katakumb. Szata ta przypomina szatę, którą nosiła w dzieciństwie, choć nosiła ją w katakumbach.
Łucja jest znaną świętą pochodzącą ze skandynawskiej Szwecji, gdzie jej dzień przypada na 13 grudnia, czyli na przesilenie zimowe przed wprowadzeniem w XVI wieku kalendarza gregoriańskiego. Na przestrzeni dziejów wielu ludzi czciło św. Łucję jako ikonę światła, dlatego jej imię jest często kojarzone ze światłem. W rzeczywistości święto św. Łucji jest często kojarzone z nadejściem światła po mrokach zimy.
Legenda o szacie świętej Łucji jest starożytną świętą katolicką. Historia jej męczeńskiej śmierci została po raz pierwszy zapisana w Dziejach Apostolskich (304 r. n.e.) i powszechnie uważa się, że jest oparta na życiu Łucji, która była rzymską księżniczką. Jej matka chciała, aby wyszła za mąż za poganina, ale gdy ten odkrył jej wiarę w Chrystusa, zmuszono ją do egzekucji. Rzymianie chcieli spalić ją żywcem, ale ona odważnie wyznała swoją wiarę w Chrystusa i jej życie zostało ocalone.
W niektórych krajach europejskich historia Łucji jest na wskroś chrześcijańska. Na przykład Kościół Ewangelicko-Luterański w Ameryce obchodzi święto św. Łucji 13 grudnia, w dniu jej męczeńskiej śmierci. Zgodnie z jego tradycją w dniu jej męczeńskiej śmierci zakłada się czerwone szaty liturgiczne. W kościołach skandynawskich podczas tej uroczystości nosi się szatę z czerwonego futra. W dniu święta św. Łucji, który zwykle przypada w niedzielę najbliższą dacie jej śmierci, pali się również świecę.