Jak się ubrać na masaż tajski

Jeśli zastanawiają się Państwo, jak ubrać się na masaż tajski, proszę czytać dalej! Masaż tajski wymaga od Państwa elastyczności i wygody, dlatego należy unikać ciasnych, niewygodnych ubrań. Powinni Państwo założyć bawełniane tajskie spodnie rybaczki i luźny, bawełniany T-shirt. Powinni Państwo również unikać szortów i sandałów. Proszę również pamiętać o założeniu wygodnych skarpet, koszulki z długim rękawem i bawełnianych trampek lub sandałów.

Należy nosić ubranie, które może się poruszać wraz z rozciąganiem

Masaż tajski jest treningiem całego ciała z wykorzystaniem serii ruchów rozciągających, podobnych do jogi. Masażysta używa zarówno rąk, jak i dłoni, aby ułożyć Państwa w różnych pozycjach. Należy nosić luźną odzież i unikać alkoholu lub ciężkich posiłków przed sesją. Masaż tajski wykorzystuje ucisk, aby otworzyć kanały i poprawić przepływ energii w całym ciele. Najlepiej jest przyjść co najmniej 10 minut przed sesją, aby umożliwić ewentualną zmianę odzieży.

Proszę założyć luźne, wygodne ubranie. Rozciąganie i akupresura w masażu tajskim wymagają elastyczności i wygody. Proszę założyć ubranie, które jest wygodne i może się poruszać wraz z rozciąganiem. Powinni Państwo również założyć ubranie do jogi lub do ćwiczeń, które pozwoli Państwu poruszać się wraz z ruchami terapeuty. Jeżeli zamierzają Państwo poddać się masażowi całego ciała, należy wybrać luźne ubranie, które pozwala na swobodne poruszanie się. Terapeuta będzie Państwa wprowadzał w różne pozycje jogi i może być konieczne zdjęcie ubrania, jeżeli nie czują się Państwo w nim komfortowo.

W zależności od tego, jaki styl masażu tajskiego Państwo wybiorą, może być konieczne zdjęcie niektórych ubrań podczas sesji. Większa część masażu jest wykonywana w ubraniu. Jeżeli nie czują się Państwo komfortowo zdejmując ubranie podczas sesji, zawsze mogą Państwo poprosić w spa o luźne ubranie. Pomimo swojej reputacji, masaż tajski okazał się bardzo skuteczną metodą leczenia bólu pleców.

Unikać ciasnych ubrań

Podczas masażu tajskiego należy unikać noszenia obcisłych ubrań. Chociaż może być kuszące opalanie się na wakacjach, może to przeszkadzać w masażu. Specjaliści od masażu tajskiego sugerują, aby w dniu zabiegu nie przebywać na słońcu. Szorty również mogą być niewygodne, a niektóre świątynie ich nie akceptują. I na koniec, żadnych podartych lub poszarpanych ubrań. W przypadku tank topów należy je przykryć t-shirtem.

Mogą Państwo nosić obcisłe dżinsy, ale nie powinni Państwo zakładać ich na masaż tajski. Zamiast tego należy założyć luźne, bawełniane spodnie tajskiego rybaka i wygodny T-shirt lub tank top. Ważne jest, aby nosić coś, co pozwala na swobodę ruchów i nie jest zbyt obcisłe. Tajski terapeuta może również użyć ziół, takich jak cytryna, aby rozluźnić mięśnie, dlatego nie powinni Państwo nosić obcisłych ubrań.

Chociaż nie jest konieczne całkowite rozebranie się do masażu tajskiego, należy jednak zdjąć luźną lub obcisłą odzież. Na przykład, bielizna może nie być dobrze dopasowana, a ramiączka biustonosza mogą utrudniać terapeucie dostęp do pleców. Ponadto ważne jest, aby zdjąć wszystkie ramiączka biustonosza, które mogą utrudniać masażyście dostęp do pleców i wpływać na jakość masażu.

Unikać noszenia sandałów

Na masaż tajski nie powinni Państwo zakładać sandałów, ponieważ będzie to bardzo intensywne i energiczne doświadczenie. Masaż może polegać na nadeptywaniu na Państwa, uderzaniu kolanami i łokciami. Konieczna jest również ciągła zmiana pozycji. Wiele miejsc wymaga, aby przed rozpoczęciem masażu przebrali się Państwo w odpowiedni strój, dlatego proszę pamiętać o założeniu wygodnej odzieży. Wreszcie, najlepiej nie nosić długich lub rozpuszczonych włosów podczas masażu, ponieważ mogą one wpłynąć na działanie olejków zapachowych.

Wykonując masaż tajski, należy zapytać klienta o jego historię choroby. Te informacje pomogą Państwu określić, jaki rodzaj masażu jest najlepszy dla każdego klienta. Powinni Państwo również dbać o to, aby mieć wypielęgnowane palce u stóp, szczególnie jeśli planują Państwo masaż w pozycji stojącej. Nie tylko zapewni to przyjemniejsze doznania Państwa klientowi, ale także poprawi Państwa biznes. W końcu nikt nie chce mieć bolesnego masażu.

Kolejną ważną wskazówką jest noszenie wygodnego obuwia, szczególnie jeśli planuje się chodzenie. Tajlandia jest krajem upałów, więc należy liczyć się z tym, że stopy będą puchnąć. Zanim przyzwyczają się Państwo do lokalnego transportu, być może będą Państwo musieli przejść kilka przecznic, dlatego wygodne buty są niezbędne. Doskonałym wyborem są buty gumowane lub z kompozytów plastikowych. Klapki są w porządku, ale jeśli chcieliby Państwo nosić sandały, ciesząc się ciepłem, proszę rozważyć sandały do jogi z chustą. Sandały te mają wkładki z maty do jogi. Nazwa marki Sanuk luźno oznacza zabawę i pomoże Państwu uniknąć nieprzyjemności w postaci opuchniętych stóp.

Unikać noszenia szortów

Przed masażem tajskim należy się upewnić, że mają Państwo na sobie wygodne, luźne ubranie. Sam masaż wymaga dużo rozciągania i ruchu. Ważne jest również, aby unikać noszenia obcisłych ubrań. I oczywiście unikać szortów! Proszę założyć wygodny t-shirt lub rozciągliwe spodnie do jogi. Ponieważ masaż tajski wymaga dużo rozciągania i akupresury, chcą się Państwo czuć komfortowo.

Mężczyźni nie powinni nosić szortów podczas masażu tajskiego, chyba że jest to masaż sportowy lub okolicznościowy. W Tajlandii bardzo niewielu mężczyzn nosi szorty, większość nosi dżinsy lub długie spodnie. Kobiety mogą nosić „ładne” szorty w większości miejsc, ale należy pamiętać, że noszenie szortów w budynkach rządowych lub korporacyjnych jest uważane za przekroczenie tajskich norm społecznych.

Chociaż kuszące może być opalanie się na urlopie, należy mieć świadomość, że tajscy masażyści będą najprawdopodobniej pracować na całym ciele. Należy nosić luźne, wygodne ubrania, które są komfortowe podczas relaksującego masażu. Idealnie byłoby, gdyby unikali Państwo noszenia topów, rajstop lub szortów. W miarę możliwości należy unikać odsłaniania zbyt wiele skóry, ponieważ może to spowodować, że masaż będzie mniej relaksujący.

Kolejną kwestią jest to, czy chcą się Państwo rozebrać przed masażem tajskim. Ten rodzaj masażu wymaga, aby klient rozebrał się do poziomu komfortu. Masażysta używa swoich dłoni i palców, aby skręcić klienta w różne pozycje przypominające jogę. W bokserkach i stanikach trudno się poruszać i może się to skończyć boleśnie niewygodnym masażem. W obu przypadkach należy założyć wygodne, elastyczne ubranie, a niektóre uzdrowiska oferują piżamę przypominającą peeling, jeżeli chcą Państwo pozostać całkowicie ubrani podczas masażu.

Unikać masażu tajskiego w pierwszym trymestrze ciąży

Jest kilka powodów, dla których nie należy korzystać z masażu tajskiego w pierwszym trymestrze ciąży. Po pierwsze, masaż może uruchomić proces detoksykacji, usuwając z krwiobiegu zmagazynowane toksyny, które mogą zaszkodzić rozwijającemu się dziecku. Ponadto, większość kobiet zachodzi w ciążę dopiero w drugim trymestrze, kiedy to dochodzi do większości poronień. Jeżeli jednak jest Pani w drugim trymestrze ciąży, to może Pani skorzystać z masażu.

Innym powodem, dla którego nie należy korzystać z masażu tajskiego w pierwszym trymestrze ciąży, jest poranna choroba. Nawet jeżeli mają Państwo ochotę położyć się płasko, to leżenie na brzuchu może spowodować jeszcze większe dolegliwości. Jeżeli cierpią Państwo na poranną chorobę, najlepiej jest poczekać, aż poczują się Państwo lepiej. Jeżeli jednak musi Pan skorzystać z masażu, powinien Pan skonsultować się z lekarzem. Istnieje kilka zagrożeń związanych z poddaniem się masażowi w czasie ciąży, między innymi ryzyko poronienia.

Masaże w pierwszym trymestrze są ryzykowne i wielu masażystów odradza je. Ponieważ masaż stymuluje przepływ krwi, ryzyko poronienia jest wyższe. Kolejnym ryzykiem jest uszkodzenie płodu, a należy pamiętać, że żadne badania nie wykazały związku między masażem a poronieniem. W każdym razie przed rozpoczęciem masażu najlepiej skonsultować się z ginekologiem-położnikiem.

Masaż w czasie ciąży może być wspaniałym doświadczeniem. Chociaż masaż w ciąży nie jest bezpieczny na każdym etapie ciąży, to jednak jest wspaniałym sposobem na złagodzenie bólów i zwiększenie energii. Niektóre kobiety zgłaszały nawet, że po masażu czują się bliżej swojego rosnącego dziecka. Bezpieczeństwo masażu jest jednak w ostatnich latach gorącym tematem i wielu masażystów nie wykonuje masażu w ciąży aż do pierwszego trymestru.

Podobne posty: