Jak się ubrać na lodowisko

Lekka kurtka chroni przed niskimi temperaturami, ale nie przeszkadza w jeździe na łyżwach. Proszę ją zestawić z lekkim swetrem. Lekkie kurtki są dostępne w wielu różnych fasonach. Aby chronić głowę, może Pan założyć czapkę z dzianiny. Proszę wybrać czapkę o umiarkowanej grubości i tak zaprojektowaną, aby zakrywała uszy. Zimne powietrze może łatwo przedostać się przez uszy. Unikać grubych skarpet i kurtek.

Noszenie kasku na głowę

Gdy wybierają się Państwo na lodowisko, proszę nie zapomnieć o założeniu kasku na głowę. Ta prosta rada dotycząca bezpieczeństwa może wydawać się niepotrzebna, ale im większa ochrona przed urazem, tym mniejsze prawdopodobieństwo upadku dziecka. Wiele wypadków na łyżwach wiąże się z poważnymi urazami głowy. Po pierwsze należy rozważyć, czy dziecko nie rośnie zbyt szybko, aby nosić kask. Jeżeli dziecko jest małe, należy zadbać o to, aby nosiło kask przez długi czas, aby zapobiec urazom.

Być może zastanawiają się Państwo, dlaczego łyżwiarze figurowi nie noszą kasków. Być może nie mogą sobie na to pozwolić. To dlatego, że są tak eleganckie. Jest kilka powodów, dla których powinni Państwo wymienić kask na głowę, między innymi uderzenie podczas upadku. Łagodność łyżwiarstwa figurowego może pozwolić na uniknięcie ryzyka poważnego wypadku. Łyżwiarze mają tendencję do upadania tyłem na lód, więc kask może im przeszkadzać w wykonywaniu obrotów.

Kask na głowę należy nosić również wtedy, gdy jeździ się na łyżwach po twardym lodzie. Ochrona głowy jest niezbędna ze względu na potencjalne ryzyko urazów głowy. Chociaż publiczne lodowiska są wypełnione różnymi typami ludzi, nadal stanowią one ryzyko. W razie urazu należy zawsze szukać pomocy lekarskiej. Jeżeli upadnie Pan i uderzy się w głowę, ważne jest, aby ćwiczyć kontrolowane upadki, aby mieć pewność, że upadek nie spowoduje urazu. Ćwiczenie kontrolowanych upadków podczas jazdy na łyżwach pozwoli uniknąć urazów głowy i nadgarstka.

Chociaż typowe kaski nie ochronią głowy dziecka, kaski w stylu hokejowym są idealne do jazdy na łyżwach. Kask w stylu hokejowym z osłoną twarzy może ochronić głowę dziecka przed upadkiem do tyłu. Dla jeszcze lepszej ochrony warto rozważyć zakup kasku z osłoną na nadgarstki, która zapobiega wyślizgnięciu się dziecka podczas upadku. Taka ochrona głowy nie jest przeznaczona tylko dla hokeistów.

Noszenie długich spodni

Długie spodnie na lodowisko są konieczne z kilku powodów. Nie tylko zapewniają najlepszy zakres ruchu przy jeździe na łyżwach, ale także chronią przed urazami. Długie spodnie są powszechnie używane przez sędziów i innych łyżwiarzy, którym nie wolno nosić pełnego wyposażenia. Noszą je również niektórzy gracze NHL, chociaż są one zazwyczaj zarezerwowane dla hokeistów na rolkach i innych graczy, którzy nie grają w hokeja wyczynowo.

Aby chronić nogi, powinni Państwo nosić spodnie z rozciągliwych i ciepłych materiałów syntetycznych. W legginsach z materiałów syntetycznych Państwa nogi pozostaną ciepłe. Legginsy są również doskonałym wyborem do jazdy na łyżwach. Na koniec warto wybrać długą bieliznę z materiału syntetycznego, która utrzyma nogi w cieple. W ten sposób można je nosić nawet bez pary dżinsów. Jeśli jednak nie jest Pan pewien, czy nosić legginsy czy długie spodnie, lepiej kupić parę, która jest rozciągliwa.

Najlepsza odzież do jazdy na łyżwach zależy od miejsca, do którego zamierzają Państwo pójść. W zależności od miejsca, do którego zamierzają się Państwo udać, należy założyć warstwy, które zapewnią Państwu ciepło. Potrzebna będzie również czapka i rękawiczki, aby chronić się przed wiatrem i zimnem. W zimie należy nałożyć warstwę na długie spodnie. Proszę pamiętać, że spodnie będą mokre, gdy upadną Państwo na lód.

Unikanie ciężkich kurtek

Unikanie ciężkich kurtek ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa jazdy na łyżwach, zwłaszcza w chłodniejszych miesiącach. Ogólnie rzecz biorąc, lekka kurtka puchowa jest znacznie lepszym wyborem niż ciężka. Puch może stracić swoje właściwości izolacyjne, gdy zamoknie. Na szczęście wszystkie kurtki z tej listy zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić pewną ochronę przed opadami atmosferycznymi. Kurtki wodoodporne posiadają gęsto tkaną tkaninę wierzchnią i trwałą powłokę hydrofobową. Ponadto, wiele kurtek zawiera impregnowany puch, który zmniejsza wchłanianie wody i pomaga puchowi szybciej wyschnąć.

Niezależnie od tego, czy wybierają się Państwo na lodowisko kryte, czy odkryte, ważne jest, aby nosić odpowiednią odzież. Ciężkie kurtki mogą ograniczać Państwa ruchy i mogą powodować dyskomfort. Należy nosić koszule z długim rękawem i warstwy. Jeśli na zewnątrz jest bardzo zimno, należy założyć sweter. Powinni Państwo również rozważyć założenie lekkiego swetra. Jeśli chodzi o ubiór na lodowisko, zaleca się warstwowe ubieranie. Lekką kurtkę można założyć pod ciężką kurtkę, gdy temperatura zacznie rosnąć.

Unikanie grubych skarpet

Jeżeli chcą Państwo dobrze jeździć na łyżwach, niezbędne jest noszenie odpowiedniej odzieży. Oprócz oczywistych problemów związanych z niską temperaturą, grube skarpety mogą powodować duży dyskomfort. Utrudniają także balansowanie. Jeśli buty mają zbyt wiele szwów, odczuwa się, że równowaga traci na sile. Aby uniknąć tego problemu, należy wybierać skarpety z bezszwowymi palcami. Skarpety do łyżwiarstwa można znaleźć w renomowanych markach, takich jak Edea.

Chociaż kuszące jest noszenie grubych skarpet dla ciepła, nie spełnią one swojego zadania. Będą nieporęczne, będą ograniczać ruchy i sprawią, że stopy będą zimniejsze. Nie mówiąc już o tym, że będą ograniczać Pana równowagę, mogą spaść i zaplątać się w inne ubrania. Unikanie grubych skarpet podczas ubierania się na lodowisko zapewni Państwu bezpieczeństwo podczas tarzania się po lodzie.

Jak wspomniano powyżej, skarpety do jazdy na łyżwach powinny być cienkie. Powinni Państwo unikać noszenia grubych skarpet, jeżeli są Państwo łyżwiarzami wyczynowymi lub hokeistami. Noszenie skarpet bez ochrony może powodować pęcherze i ból, a także utrudniać osiąganie wyników. Noszenie grubych skarpet może również prowadzić do problemów, dlatego należy wybrać parę o średniej grubości, która nie powoduje pocenia się stóp. Powinien Pan nosić tę samą parę skarpet, gdy wypróbowuje Pan nowe łyżwy.

Na koniec, proszę unikać noszenia bardzo grubych skarpet podczas jazdy figurowej. Stopy będą bolały od zimna i w rezultacie będą się czuły niekomfortowo. Poza tym, grube skarpety blokują krążenie, co może spowodować, że stopy będą zimniejsze. Proszę wybrać cienkie skarpety. Nie spowodują one, że stopy będą się pocić i będą utrzymywać cieplejsze stopy, jednocześnie obniżając temperaturę stóp. Skarpety z cienkim szwem są najlepszym rozwiązaniem dla łyżwiarzy figurowych.

Noszenie skórzanej spódnicy

Na lodowisko skórzane spódnice pasują do prawie każdego topu, chociaż kolorowe wymagają trochę dyskrecji. Aby uzupełnić czarną spódnicę, należy ją zestawić z kremową lub kością słoniową koszulą z kołnierzykiem. I odwrotnie, plisowana czarna spódnica wygląda świetnie w połączeniu z zabawnym, kobiecym topem. Ponadto, skórzane spódnice świetnie wyglądają z botkami. W przypadku bardziej formalnych wydarzeń, proszę rozważyć założenie marynarki na skórzaną spódnicę.

Wybierając odpowiednią skórzaną spódnicę, proszę mieć na uwadze swój osobisty styl i okazję, na którą ją Państwo zakładają. Spódnice skórzane midi najlepiej sprawdzają się na lodowisku, natomiast te z niską talią są najlepsze do stroju biznesowego. Proszę wybierać spódnice, które są lekkie i luźne, a także wybrać fason z plisą lub wzorem w kształcie koła. Jeśli chcą Państwo pokazać trochę więcej skóry, proszę spróbować skórzanej spódnicy z rozcięciami z przodu, z tyłu lub z boku.

Top bez rękawów może być również świetnym rozwiązaniem, aby zapewnić Państwu ciepło. Do skórzanej spódnicy można dobrać tank top, kamizelkę lub body. Dla dodatkowego ciepła, proszę założyć lekki kardigan lub blezer i dodać białe trampki, aby dopełnić stylizację. Oprócz długiego topu bez rękawów, skórzaną spódnicę mini można również nosić z crop topami lub braletkami.

Biały t-shirt to kolejny niezbędny element, który należy dodać do swojej garderoby. Skórzane spódnice świetnie wyglądają z białymi t-shirtami – białymi, z nadrukiem logo lub innymi. Graficzny t-shirt dodaje osobowości do Państwa stroju. Mogą Państwo nawet założyć taki z zabawnym sloganem lub śmiesznym powiedzeniem. Tak czy inaczej, będzie to hit na lodowisku!

Podobne posty: