Jak się ubrać do energylandii

Enerylandia to pełnowartościowy park rozrywki położony w pobliżu Krakowa. Park posiada szeroki wachlarz atrakcji dla rodzin. Dzieci mogą wybierać między Strefą Rodzinną, Małych Dzieci lub Tropikalną. Proszę ubrać się stosownie do pogody: wystarczy lekka bawełniana koszula i dżinsy z kapturem. Jeśli wybierają się Państwo z dziećmi, proszę pamiętać o nakryciu głowy i kremie przeciwsłonecznym.

Enerylandia jest pełnowartościowym parkiem rozrywki

Park EnergyLandia znajduje się w Zatorze, w Polsce. Znajduje się mniej niż godzinę jazdy samochodem od Krakowa i Katowic. Jeśli jeszcze nie odwiedzili Państwo tego parku rozrywki, oto kilka wskazówek, jak się do niego ubrać. Chociaż nie jest to luna park, oferuje on światowej klasy usługi i pokazy dla wszystkich grup wiekowych.

Planując dzień w parku rozrywki EnergyLandia, należy wziąć pod uwagę, jaka będzie pogoda. Chociaż w listopadzie i marcu jest zimno, jest tam zadaszone miejsce, gdzie rodzice mogą nakarmić niemowlęta. Inne atrakcje to zjeżdżalnie wodne i leżaki. Będąc w EnergyLandia, proszę nie zapomnieć o zmianie ubrania na odpowiednie do pogody.

Planując ubiór do parku rozrywki, należy pamiętać, że nie brakuje tu zasad, których należy przestrzegać. EnergyLandia to ogromny kompleks, który rozciąga się na powierzchni ponad 26 hektarów. Ponad 30 nowoczesnych atrakcji prezentowanych jest w tematycznych sceneriach i zestawach audiowizualnych. Bilety wstępu do EnergyLandii obejmują nieograniczone korzystanie z całego parku. Park podzielony jest na cztery strefy, z których każda nawiązuje do dekoracji tematycznej lub stylu scenografii.

Jest to największe na świecie stałe wesołe miasteczko

Energylandia to objazdowy park rozrywki, który udaje stały park tematyczny. Posiada jedną z największych kolejek górskich w Europie i jest ulubionym miejscem zabaw dla nastolatków. Na terenie wesołego miasteczka znajdują się różne przejażdżki dla dzieci, jak również rollercoastery dla dorosłych. Odwiedzający mogą również korzystać z rozrywki, którą zapewniają idole nastolatków. Energylandia znajduje się w Zatorze, w powiecie oświęcimskim.

Kompleks Energylandia jest ogromny, zajmuje 26 hektarów. Znajduje się w nim ponad tuzin nowoczesnych przejażdżek, w tym rollercoastery i karuzele. Przejażdżki są prezentowane w różnych tematach, a goście mogą korzystać z każdej z nich bez ograniczeń. Teren wesołego miasteczka podzielony jest na cztery strefy tematyczne, z których każda reprezentuje inny styl dekoracji i scenografii.

Największym parkiem rozrywki w Polsce jest Energylandia. W parku znajduje się kilkadziesiąt przejażdżek, pokazów i innych atrakcji. Położona zaledwie 60 minut od Krakowa, Energylandia jest idealna dla rodzin i oferuje wszystko, od przejażdżek rodzinnych po ekstremalne. Jest tu wiele atrakcji dla całej rodziny, w tym najszybszy Mega Coaster w Europie. Ta przejażdżka osiąga prędkość 140 kilometrów na godzinę!

Do niedawna miłośnicy wrażeń musieli wyjeżdżać za granicę, aby odwiedzić takie światowe atrakcje. Teraz polska Energylandia ma nadzieję, że przyciągnie również europejskich gości. Dzięki Hyperionowi Energylandia gościła w zeszłym roku ponad 1,2 miliona osób, a w tym roku spodziewa się przyciągnąć jeszcze 1,5 miliona. Szczyci się również najwyższym stalowym rollercoasterem w Europie – Hyperionem.

Nie jest to najpiękniejszy ani najbardziej tematyczny park na świecie

Nowy park tematyczny na Florydzie, Energylandia, jest jednym z największych w kraju i ma zadebiutować w 2017 roku. Znajdzie się w nim interaktywna średniowieczna wioska oraz drewniane i stalowe kolejki górskie, więc na pewno będą się Państwo dobrze bawić. Ale, czy naprawdę jest warte tych pieniędzy? Postaram się przedstawić Państwu krótki przegląd atrakcji parku tematycznego i jego atrakcji.

Chociaż park nie ma najlepszych przejażdżek na świecie, ma kilka wspaniałych atrakcji. Imponujące są Vekoma launch coaster Formula i Intamin hyper coaster Hyperion, a park buduje również najwyższą na świecie hybrydę RMC, Zadrę. Jest tu również kilka płaskich przejażdżek i przejażdżka wodna. Jest tu wiele możliwości dla gości spragnionych wrażeń, a park rozrywki posiada również kilka świetnych restauracji i hotel.

To nie jest najdroższy park rozrywki na świecie

Park rozrywki jest ogromny, przed niedawną rozbudową miał około 50 akrów powierzchni. Po ukończeniu będzie miał powierzchnię między 80 a 90 akrów. Dla porównania, Efteling i Europa Park mają od 90 do 100 akrów. Mimo tak wysokiej ceny, Energylandia nie jest najdroższym parkiem rozrywki na świecie. A jeżeli uważają Państwo, że Energylandia jest droga, to może warto to jeszcze raz przemyśleć.

Pod względem kosztu jednego przejazdu Energylandia nie należy do najdroższych parków rozrywki na świecie. Ale nie jest też najtańsza. Jeśli są Państwo w USA, mogą Państwo pojechać do Disney World za niską cenę – to mniej niż połowa tego, co kosztuje Energylandia.

Nie ma niebieskiego klonu ognia

Nie bez powodu Energylandia nie ma żadnych klonów swoich słynnych coasterów. Właściciele projektu, finansowanego przez Unię Europejską, chcieli rozszerzyć ofertę przejażdżek i chociaż oznacza to wybór Vekomy, a nie Macka, nie jest to usprawiedliwienie dla pominięcia klonu blue fire. Zamiast tego rozszerzyli wybór zjazdów i poprawili ich jakość.

Podobne posty: